2019 rodzina zjednoczona na modlitwie

GRUDZIEŃ 2019 - OPANOWANIE OWOCEM DUCHA ŚWIĘTEGO

OPANOWANIE OWOCEM DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Wprowadzenie

Opanowanie oznacza umiarkowanie lub powstrzymywanie się od czegoś. Owoc ten pozwala rozsądnie korzystać z powierzonych sobie dóbr i zgodnie z ich przeznaczeniem. Pozwala również rezygnować z dozwolonych przyjemności dla wyższych celów podyktowanych z miłości. Wyrażać się może w bardzo wielu aspektach naszego życia, np. rezygnacja z alkoholu, palenia papierosów czy objadania się. Można być wstrzemięźliwym w oglądaniu telewizji, graniu na komputerze, przesiadywaniu na Facebooku. Warto ćwiczyć się we wstrzemięźliwości w stosunku do spraw, które sprawiają nam największe problemy.

Więcej…

Modlitwa zaproponowana przez papieża Franciszka na Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny Październik 2019

Boże Ojcze,
Twój Jednorodzony Syn, Jezus Chrystus, po zmartwychwstaniu powierzył swoim uczniom misję: „Idźcie na cały świat i czyńcie uczniami wszystkie narody”.
Ty nam przypominasz, że przez chrzest zostaliśmy włączeni w misję Kościoła.
Przez dary Twojego Ducha Świętego udziel nam łaski, byśmy byli odważnymi i gorliwymi świadkami Ewangelii, aby misja powierzona Kościołowi, wciąż jeszcze daleka do zrealizowania, mogła znaleźć nowe i skuteczne sposoby niesienia światu życia i światła.
Spraw, byśmy tak działali, aby wszystkie narody mogły spotkać się ze zbawczą miłością i miłosierdziem Jezusa Chrystusa, który żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, przez wszystkie wieki wieków.

Amen.

Dożynki Bakałarzewo 2009
DOŻYNKI DIECEZJI EŁCKIEJ
„Z Maryją trwajmy w dziękczynieniu za dar życia” Bakałarzewo
8 września 2009

Wraz ze schyłkiem lata przychodzi czas podsumowania dokonań i podziękowania Bogu za plony ziemi. Dogodną okazją do tego są doroczne Dożynki Diecezji Ełckiej. Wszystkich Rolników naszej diecezji, Duszpasterzy oraz wszystkich Wiernych, którzy doceniają ciężką pracę na roli zapraszamy na to święto dziękczynienia.

Tegoroczne Dożynki Diecezji Ełckiej, pod patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego, odbędą się 8 września (wtorek) w Parafii pw. Św. Jakuba Apostoła w Bakałarzewie, w dekanacie Filipowskim. Uroczystości dożynkowe przebiegać będą według następującego porządku:

 • 10.00 – Rozpoczęcie uroczystości w kościele pw. Św. Jakuba Apostoła i prezentacja wieńców dożynkowych
 • 10.20 – Procesja na Plac Celebry
 • 11.00 – Msza św. Dożynkowa pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego
 • Po Mszy św.:
  • Agapa. Dzielenie się chlebem z tegorocznych zbiorów
  • Występ Alumnów WSD w Ełku
  • Występy zespołów ludowych
  • Wręczenie nagród za wieńce dożynkowe
 • 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Rolników

Ks. Jacek Uchan

2019 rodzina zjednoczona na modlitwie 2018 rodzina zjednoczona na modlitwie 2017 rodzina zjednoczona na modlitwie 2016 rodzina zjednoczona na modlitwie

Wizyt:

DziśDziś149
TydzieńTydzień149
OgółemOgółem341601