2019 rodzina zjednoczona na modlitwie

GRUDZIEŃ 2019 - OPANOWANIE OWOCEM DUCHA ŚWIĘTEGO

OPANOWANIE OWOCEM DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Wprowadzenie

Opanowanie oznacza umiarkowanie lub powstrzymywanie się od czegoś. Owoc ten pozwala rozsądnie korzystać z powierzonych sobie dóbr i zgodnie z ich przeznaczeniem. Pozwala również rezygnować z dozwolonych przyjemności dla wyższych celów podyktowanych z miłości. Wyrażać się może w bardzo wielu aspektach naszego życia, np. rezygnacja z alkoholu, palenia papierosów czy objadania się. Można być wstrzemięźliwym w oglądaniu telewizji, graniu na komputerze, przesiadywaniu na Facebooku. Warto ćwiczyć się we wstrzemięźliwości w stosunku do spraw, które sprawiają nam największe problemy.

Więcej…

Modlitwa zaproponowana przez papieża Franciszka na Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny Październik 2019

Boże Ojcze,
Twój Jednorodzony Syn, Jezus Chrystus, po zmartwychwstaniu powierzył swoim uczniom misję: „Idźcie na cały świat i czyńcie uczniami wszystkie narody”.
Ty nam przypominasz, że przez chrzest zostaliśmy włączeni w misję Kościoła.
Przez dary Twojego Ducha Świętego udziel nam łaski, byśmy byli odważnymi i gorliwymi świadkami Ewangelii, aby misja powierzona Kościołowi, wciąż jeszcze daleka do zrealizowania, mogła znaleźć nowe i skuteczne sposoby niesienia światu życia i światła.
Spraw, byśmy tak działali, aby wszystkie narody mogły spotkać się ze zbawczą miłością i miłosierdziem Jezusa Chrystusa, który żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, przez wszystkie wieki wieków.

Amen.

Rekolekcje kapłańskie
J. E. Ks. Bp Jerzy Mazur, Biskup Ełcki i Ks. prał. Marian Salamon, Moderator Rekolekcji Kapłańskich zapraszają na rekolekcje kapłańskie.

Wszystkim seriom rekolekcji przewodniczy Ks. dr Andrzej Rębacz. Każdy kapłan przywozi ze sobą Pismo św., albę i stułę. Jak to zostało wcześniej ustalone, Księża święceni w latach nieparzystych, obowiązkowo w tym roku powinni wziąć udział w rekolekcjach organizowanych na terenie naszej diecezji.

Terminy rekolekcji są następujące:

21-24 września 2009 – Orzysz. Rekolekcje rozpoczynają się w poniedziałek o godz. 17.00, a kończą się w czwartek o godz. 13.00. Zamiar uczestnictwa najlepiej zgłosić bezpośrednio do ks. prał. Mariana Salamona: tel. 87 520 22 98 lub do Kancelarii Kurii Diecezjalnej w Ełku, tel. 87 621 68 02, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

16-19 listopada 2009 – Smolany. Rekolekcje rozpoczynają się w poniedziałek o godz. 17.00, a kończą się w czwartek o godz. 13.00. Zamiar uczestnictwa należy koniecznie zgłosić bezpośrednio do parafii w Smolanach: tel. 87 516 13 38, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub do Kancelarii Kurii Diecezjalnej w Ełku.

Ks. Jacek Uchan

2019 rodzina zjednoczona na modlitwie 2018 rodzina zjednoczona na modlitwie 2017 rodzina zjednoczona na modlitwie 2016 rodzina zjednoczona na modlitwie

Wizyt:

DziśDziś149
TydzieńTydzień149
OgółemOgółem341601