2019 rodzina zjednoczona na modlitwie

GRUDZIEŃ 2019 - OPANOWANIE OWOCEM DUCHA ŚWIĘTEGO

OPANOWANIE OWOCEM DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Wprowadzenie

Opanowanie oznacza umiarkowanie lub powstrzymywanie się od czegoś. Owoc ten pozwala rozsądnie korzystać z powierzonych sobie dóbr i zgodnie z ich przeznaczeniem. Pozwala również rezygnować z dozwolonych przyjemności dla wyższych celów podyktowanych z miłości. Wyrażać się może w bardzo wielu aspektach naszego życia, np. rezygnacja z alkoholu, palenia papierosów czy objadania się. Można być wstrzemięźliwym w oglądaniu telewizji, graniu na komputerze, przesiadywaniu na Facebooku. Warto ćwiczyć się we wstrzemięźliwości w stosunku do spraw, które sprawiają nam największe problemy.

Więcej…

Modlitwa zaproponowana przez papieża Franciszka na Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny Październik 2019

Boże Ojcze,
Twój Jednorodzony Syn, Jezus Chrystus, po zmartwychwstaniu powierzył swoim uczniom misję: „Idźcie na cały świat i czyńcie uczniami wszystkie narody”.
Ty nam przypominasz, że przez chrzest zostaliśmy włączeni w misję Kościoła.
Przez dary Twojego Ducha Świętego udziel nam łaski, byśmy byli odważnymi i gorliwymi świadkami Ewangelii, aby misja powierzona Kościołowi, wciąż jeszcze daleka do zrealizowania, mogła znaleźć nowe i skuteczne sposoby niesienia światu życia i światła.
Spraw, byśmy tak działali, aby wszystkie narody mogły spotkać się ze zbawczą miłością i miłosierdziem Jezusa Chrystusa, który żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, przez wszystkie wieki wieków.

Amen.

W tym roku mija 40. rocznica pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny oraz 20. rocznica pobytu Ojca Świętego w diecezji ełckiej. Przeżywaliśmy wielką radość z obecności Papieża na naszej mazursko-augustowsko-suwalskiej ziemi. Z tej okazji organizowane są liczne uroczystości i wydarzenia w całej diecezji, a główne uroczystości będziemy obchodzili w Studzienicznej i w Ełku.

W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (8 czerwca – sobota), w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej będziemy przeżywać kolejne Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, transmitowane przez Radio Maryja i Telewizję „Trwam”. Na to spotkanie Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jerzy Mazur, Biskup Ełcki i Ks. kan. Arkadiusz Pietuszewski, kustosz Sanktuarium zapraszają dzieci Diecezji Ełckiej, a szczególnie Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe oraz dzieci ze Szkolnych Kół Caritas, a także uczniów Szkół im. Jana Pawła II i Kard. Stefana Wyszyńskiego.

W tym roku dzieci przywożą do Studzienicznej różańce (podczas spotkania będzie dokonana wymiana różańców z innymi uczestnikami, abyśmy pamiętali o modlitwie za siebie nawzajem). 

Bardzo prosimy o zgłaszanie poszczególnych grup dzieci do Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego (tel.: 87-621-68-14 lub kom.: 501-142-057), gdyż  w czasie transmisji przed Mszą św. wszystkie grupy zostaną przywitane przez ojca redemptorystę. Zgłoszenia będą przyjmowane do 5 czerwca 2019 r.

Program spotkania w Studzienicznej jest następujący:

  • 10.00 – zawiązanie wspólnoty i zgłaszanie grup
  • 10.30 – różaniec (pieśń przy każdej tajemnicy)
  • 11.00 – słowo kustosza o Sanktuarium
  • 11.10 – część artystyczna
  • 11.30 – słowo Madzi Buczek i przywitanie przybyłych grup
  • 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego z udziałem dzieci, transmitowana przez Telewizję Trwam.

W Ełku główne uroczystości jubileuszowe 8 czerwca 2019 r. przeżywać będziemy na Placu Jana Pawła II:

  • godz. 18.00 – koncert stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia
  • godz. 19.00 – Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego  

Do Ełku zaproszeni są wszyscy wierni z diecezji a szczególnie wspólnoty modlitewne.

Zgłoszenia grup kierujemy do Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego:

  • tel.: 87 621 68 14
  • kom.: 501 142 057
2019 rodzina zjednoczona na modlitwie 2018 rodzina zjednoczona na modlitwie 2017 rodzina zjednoczona na modlitwie 2016 rodzina zjednoczona na modlitwie

Wizyt:

DziśDziś149
TydzieńTydzień149
OgółemOgółem341601