2019 rodzina zjednoczona na modlitwie

PAŹDZIERNIK 2019 - ŁAGODNOŚĆ OWOCEM DUCHA ŚWIĘTEGO

ŁAGODNOŚĆ OWOCEM DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Wprowadzenie

Łagodność jest umiejętnością zachowania spokoju w cierpieniu, wobec ludzi przykrych i dokuczliwych. Łagodność wyraża się w spojrzeniu, ujawnia się w głosie i w słowach. Sprawia, że jesteśmy w stanie opanować rosnące w nas uczucie gniewu. Człowiek, który się gniewa na drugiego, zwykle pragnie odwetu, natomiast łagodność opanowuje w nas chęć do odwetu.

Więcej…

Modlitwa zaproponowana przez papieża Franciszka na Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny Październik 2019

Boże Ojcze,
Twój Jednorodzony Syn, Jezus Chrystus, po zmartwychwstaniu powierzył swoim uczniom misję: „Idźcie na cały świat i czyńcie uczniami wszystkie narody”.
Ty nam przypominasz, że przez chrzest zostaliśmy włączeni w misję Kościoła.
Przez dary Twojego Ducha Świętego udziel nam łaski, byśmy byli odważnymi i gorliwymi świadkami Ewangelii, aby misja powierzona Kościołowi, wciąż jeszcze daleka do zrealizowania, mogła znaleźć nowe i skuteczne sposoby niesienia światu życia i światła.
Spraw, byśmy tak działali, aby wszystkie narody mogły spotkać się ze zbawczą miłością i miłosierdziem Jezusa Chrystusa, który żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, przez wszystkie wieki wieków.

Amen.

Światowy dzień chorych
Czcigodni Duszpasterze, Drodzy Bracia i Siostry.

Zwyczajem lat ubiegłych, dnia 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorych. We wszystkich parafiach naszej diecezji będą uwzględnione, w programie duszpasterskim tego dnia, modlitwy za ludzi chorych, cierpiących, niepełnosprawnych i w podeszłym wieku.

 

Główne uroczystości będą sprawowane w naszym Diecezjalnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, czyli w świątyni parafialnej Chrystusa Sługi przy ul. Grota Roweckiego 5a w Ełku. Przewodniczyć będzie Biskup Jerzy Mazur, Ordynariusz naszej Diecezji. Program tego spotkania modlitewnego będzie następujący:

  • podczas Mszy Świętej koncelebrowanej, która rozpocznie się o godz. 14.00 będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Po Mszy świętej Koronka do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Natomiast w Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej w Studzienicznej uroczysta Msza święta z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, będzie odprawiona o godz. 11.00. Przewodniczyć będzie Bp Romuald Kamiński.

W imieniu Biskupa Ordynariusza zapraszamy wszystkich wiernych, szczególnie chorych oraz ich opiekunów, do wspomnianych Sanktuariów. Kapłanów zapraszamy do koncelebry.

Z pozdrowieniami i modlitwą
Bp Romuald Kamiński
Wikariusz Generalny

 

 

 

2019 rodzina zjednoczona na modlitwie 2018 rodzina zjednoczona na modlitwie 2017 rodzina zjednoczona na modlitwie 2016 rodzina zjednoczona na modlitwie

Wizyt:

DziśDziś283
TydzieńTydzień677
OgółemOgółem322978