2019 rodzina zjednoczona na modlitwie

GRUDZIEŃ 2019 - OPANOWANIE OWOCEM DUCHA ŚWIĘTEGO

OPANOWANIE OWOCEM DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Wprowadzenie

Opanowanie oznacza umiarkowanie lub powstrzymywanie się od czegoś. Owoc ten pozwala rozsądnie korzystać z powierzonych sobie dóbr i zgodnie z ich przeznaczeniem. Pozwala również rezygnować z dozwolonych przyjemności dla wyższych celów podyktowanych z miłości. Wyrażać się może w bardzo wielu aspektach naszego życia, np. rezygnacja z alkoholu, palenia papierosów czy objadania się. Można być wstrzemięźliwym w oglądaniu telewizji, graniu na komputerze, przesiadywaniu na Facebooku. Warto ćwiczyć się we wstrzemięźliwości w stosunku do spraw, które sprawiają nam największe problemy.

Więcej…

Modlitwa zaproponowana przez papieża Franciszka na Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny Październik 2019

Boże Ojcze,
Twój Jednorodzony Syn, Jezus Chrystus, po zmartwychwstaniu powierzył swoim uczniom misję: „Idźcie na cały świat i czyńcie uczniami wszystkie narody”.
Ty nam przypominasz, że przez chrzest zostaliśmy włączeni w misję Kościoła.
Przez dary Twojego Ducha Świętego udziel nam łaski, byśmy byli odważnymi i gorliwymi świadkami Ewangelii, aby misja powierzona Kościołowi, wciąż jeszcze daleka do zrealizowania, mogła znaleźć nowe i skuteczne sposoby niesienia światu życia i światła.
Spraw, byśmy tak działali, aby wszystkie narody mogły spotkać się ze zbawczą miłością i miłosierdziem Jezusa Chrystusa, który żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, przez wszystkie wieki wieków.

Amen.

 Sample Image
Z wielką radością informujemy, że z okazji Millennium męczeńskiej śmierci św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu został wydany okolicznościowy Album Diecezja Ełcka. Długo oczekiwana publikacja – pięknie ilustrowana, wzbogacona tekstem w j. polskim, angielskim i niemieckim – jest pierwszym takim wydawnictwem ukazującym Diecezję Ełcką z całym jej bogactwem.

Album może być doskonałym prezentem, pamiątką z pobytu na Mazurach lub wydawnictwem poszerzającym wzbogacającym domową bibliotekę. Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Powiatowi Ełckiemu za współfinansowanie tego przedsięwzięcia. Album można nabyć w Księgarni św. Jerzego w Ełku, Kramie Kamedulskim Camaldoli na Wigrach lub sklepie internetowym: www.ksiegarnia.diecezja.elk.pl

Serdecznie zapraszamy!!!

 PATRONAT HONOROWY

 Sample Image  Sample Image   Sample Image

2019 rodzina zjednoczona na modlitwie 2018 rodzina zjednoczona na modlitwie 2017 rodzina zjednoczona na modlitwie 2016 rodzina zjednoczona na modlitwie

Wizyt:

DziśDziś149
TydzieńTydzień149
OgółemOgółem341601