2019 rodzina zjednoczona na modlitwie

GRUDZIEŃ 2019 - OPANOWANIE OWOCEM DUCHA ŚWIĘTEGO

OPANOWANIE OWOCEM DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Wprowadzenie

Opanowanie oznacza umiarkowanie lub powstrzymywanie się od czegoś. Owoc ten pozwala rozsądnie korzystać z powierzonych sobie dóbr i zgodnie z ich przeznaczeniem. Pozwala również rezygnować z dozwolonych przyjemności dla wyższych celów podyktowanych z miłości. Wyrażać się może w bardzo wielu aspektach naszego życia, np. rezygnacja z alkoholu, palenia papierosów czy objadania się. Można być wstrzemięźliwym w oglądaniu telewizji, graniu na komputerze, przesiadywaniu na Facebooku. Warto ćwiczyć się we wstrzemięźliwości w stosunku do spraw, które sprawiają nam największe problemy.

Więcej…

Modlitwa zaproponowana przez papieża Franciszka na Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny Październik 2019

Boże Ojcze,
Twój Jednorodzony Syn, Jezus Chrystus, po zmartwychwstaniu powierzył swoim uczniom misję: „Idźcie na cały świat i czyńcie uczniami wszystkie narody”.
Ty nam przypominasz, że przez chrzest zostaliśmy włączeni w misję Kościoła.
Przez dary Twojego Ducha Świętego udziel nam łaski, byśmy byli odważnymi i gorliwymi świadkami Ewangelii, aby misja powierzona Kościołowi, wciąż jeszcze daleka do zrealizowania, mogła znaleźć nowe i skuteczne sposoby niesienia światu życia i światła.
Spraw, byśmy tak działali, aby wszystkie narody mogły spotkać się ze zbawczą miłością i miłosierdziem Jezusa Chrystusa, który żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, przez wszystkie wieki wieków.

Amen.

Jezus Chrystus
Przewielebni Księża z Diecezji Ełckiej W roku kapłańskim, chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich Księży z diecezji ełckiej na nasz tradycyjny Dzień Świętości Kapłańskiej. Dotychczas miał on swój czas przed wakacjami.

Z racji tegorocznych uroczystości jubileuszowych ku czci św. Brunona z Kwerfurtu, nie było sposobności aby wcześniej zorganizować takie spotkanie. Myślę, że połowa września będzie dobrym terminem dla wszystkich Księży na takie spotkanie.

 

Zapraszam zatem Przewielebnego Księdza do Suwałk, do parafii p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła,  ul. Wojska Polskiego 36, w dniu. 16 września - środa - 2009 r. na doroczny Dzień Świętości Kapłańskiej. W tym roku poprowadzi go Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Stanisław Budzik, Sekretarz Generalny KEP. Tematem przewodnim będzie hasło roku kapłańskiego, ogłoszone przez papieża Benedykta XVI Wierność Chrystusa, wierność kapłana.

To nasze duszpastersko-modlitewne zgromadzenie, będzie przebiegało według następującego ramowego porządku:

  • godz. 10.00 - rozpoczęcie; adoracja Najświętszego Sakramentu poprzedzona 15-minutowym rozważaniem; - po adoracji możliwość spowiedzi
  • godz. 10.45 do 11.30 - konferencja do kapłanów; - po konferencji możliwość spowiedzi
  • godz. 12.00- słowo pasterskie Biskupa Ełckiego
  • godz. 12.30 - Msza św. - po Mszy św. agapa.

Proszę zabrać ze sobą alby i stuły. Księża pracujący w katechezie otrzymają stosowne zaświadczenia potwierdzające to spotkanie, które można włączyć w formację permanentną. Przewielebnych Księży Dziekanów, czy też Proboszczów, proszę o przekazanie mego zaproszenia wszystkim Książom posługującym i mieszkającym w granicach swojej jurysdykcji (także Księżom z poza naszej diecezji). Wdzięczny za każdy trud duszpasterski i gorliwą posługę kapłańska, jeszcze raz gorąco zapraszam, serdecznie pozdrawia i z serca błogosławię.

2019 rodzina zjednoczona na modlitwie 2018 rodzina zjednoczona na modlitwie 2017 rodzina zjednoczona na modlitwie 2016 rodzina zjednoczona na modlitwie

Wizyt:

DziśDziś149
TydzieńTydzień149
OgółemOgółem341601