2020 rodzina zjednoczona na modlitwie

Maj 2020

Rozdział V: „Żywe jest słowo Boże i skuteczne” – czytania mszalne

1. Wprowadzenie

Liturgia każdej Mszy św. zaprasza nas do Stołu Słowa Bożego. Stół Słowa to ambona, przy której głoszone jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Spotkanie z Chrystusem w Komunii św. powinno być zawsze poprzedzone spotkaniem z Nim w Jego Słowie. On przychodzi, aby oczyszczać i zbawiać mocą Swego Słowa.

Więcej…

Nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego

Zapraszamy do udziału w Nowennie do Miłosierdzia Bożego. Zamieszczony poniżej tekst nowenny niech pomoże nam zjednoczyć się we wspólnych modlitwach, które zanosić będziemy w dniach od 10 do 18 kwietnia 2020 r.

Pragnę – powiedział Pan Jezus do Siostry Faustyny – abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju Mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie godzinie śmierci. W każdym dniu przyprowadzisz do Serca Mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia Mojego. A Ja te wszystkie dusze wprowadzę w dom Ojca Mojego (…). W każdym dniu prosić będziesz Ojca Mojego przez gorzką mękę Moją o łaski dla tych dusz.

czytaj dalej...

2018 V szkola biblijnaW sobotę 13 października 2018 r. w Sali Konferencyjnej Centrum Pastoralno-Administracyjnego w Ełku rozpoczęły się zajęcia Szkoły Animatorów Biblijnych.

 

 

To już V edycja spotkań, pogłębiających duchowość biblijną, poznanie zasad interpretacji Pisma Świętego, pomoc w wykorzystaniu tekstów biblijnych w duszpasterstwie oraz formacja biblijna.

 Uczestnikami Szkoły Animatorów Biblijnych mogą być: katecheci, animatorzy ruchów i stowarzyszeń katolickich oraz każdy zainteresowany pogłębieniem duchowości biblijnej.

Szkołę Animatorów Biblijnych w tym roku prowadzą diecezjalni bibliści:

  • ks. dr Jerzy Szorc
  • ks. dr Andrzej Jaśko
  • ks. dr Jacek Graszk
  • ks. dr Marek Bednarski

Zajęcia mają charakter cykliczny. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, najczęściej w drugą sobotę, przez dwa lata.

Najbliższe zajęcia odbędą się wyjątkowo 17 listopada 2018 r. od 10.00 do 14.30 w budynku Kurii Biskupiej.

Koordynacją zajęć zajmuje się Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Ełckiej Kurii Diecezjalnej:

  • tel. 87 621-68-14
  • kom. 501-142-057
2020 rodzina zjednoczona na modlitwie 2019 rodzina zjednoczona na modlitwie 2018 rodzina zjednoczona na modlitwie 2017 rodzina zjednoczona na modlitwie 2016 rodzina zjednoczona na modlitwie

Wizyt:

DziśDziś134
TydzieńTydzień5375
OgółemOgółem425336