Tajemnice Światła

Pragniemy podzielić się radością, że dzięki Finansowemu Wsparciu Urzędu Miasta Ełku została wydana publikacja okolicznościowa: Szlak Papieski Ełk-Wigry.

Ta bogata ilustrowana książeczka w przystępny sposób przybliża Polakom piękne karty historii i przyrody naszego Miasta, z którego pieszo-rowerowy Szlak Tajemnice Światła bierze swój początek. z całym swym bogactwem przyrody i walorami turystycznymi.

 

Książeczka w przystępny sposób przybliża prawdę historyczną, zawiera przesłanie dydaktyczne zredagowane przy ścisłej współpracy z Nadleśnictwem Augustów, które od początku zaistnienia Szlaków wspiera nas w dziele budowy tego niezwykłego pomnika.

Udokumentowanie dziejów chrześcijaństwa na tych terenach, przybliżenie kultury, tradycji oraz utożsamienie się z nią, wyrobienie postaw prospołecznych i przybliżenie dziedzictwa kulturowego Miasta Ełku i jego okolic to podstawowe cele towarzyszące redakcji książeczki, które zostały osiągnięte. Książeczka dostępna w Centrum Oświatowo Dydaktycznym w Ełku (przy katedrze).

Wizyt:

DziśDziś257
TydzieńTydzień2524
OgółemOgółem363047