Światowy dzień chorych
Czcigodni Duszpasterze, Drodzy Bracia i Siostry.

Zwyczajem lat ubiegłych, dnia 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorych. We wszystkich parafiach naszej diecezji będą uwzględnione, w programie duszpasterskim tego dnia, modlitwy za ludzi chorych, cierpiących, niepełnosprawnych i w podeszłym wieku.

 

Główne uroczystości będą sprawowane w naszym Diecezjalnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, czyli w świątyni parafialnej Chrystusa Sługi przy ul. Grota Roweckiego 5a w Ełku. Przewodniczyć będzie Biskup Jerzy Mazur, Ordynariusz naszej Diecezji. Program tego spotkania modlitewnego będzie następujący:

  • podczas Mszy Świętej koncelebrowanej, która rozpocznie się o godz. 14.00 będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Po Mszy świętej Koronka do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Natomiast w Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej w Studzienicznej uroczysta Msza święta z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, będzie odprawiona o godz. 11.00. Przewodniczyć będzie Bp Romuald Kamiński.

W imieniu Biskupa Ordynariusza zapraszamy wszystkich wiernych, szczególnie chorych oraz ich opiekunów, do wspomnianych Sanktuariów. Kapłanów zapraszamy do koncelebry.

Z pozdrowieniami i modlitwą
Bp Romuald Kamiński
Wikariusz Generalny

 

 

 

Wizyt:

DziśDziś123
TydzieńTydzień276
OgółemOgółem897849