Obraz-bez-sukienek 500px
Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej 
w Świętym Wizerunku Nawiedzenia - Suwałki, 21 września 2013 roku

1. Miejscem głównym celebry jest plac przy pomniku bł. Jana Pawła II, w bezpośrednim sąsiedztwie konkatedry św. Aleksandra w Suwałkach. Wierni gromadzą się w parku między kościołem św. Aleksandra i kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Miejsce to jest otoczone ulicami: Mickiewicza, Kościuszki, Piłsudskiego i Ks. Hamerszmita. Nie będą tworzone sektory; jedynie zachowane zostaną przejścia dla kapłanów udzielających Komunię świętą. Miejsca siedzące są przewidziane dla zaproszonych gości. Jeśli wystarczy miejsc, zostaną one udostępnione również dla delegacji parafialnych.

2. Uroczystości rozpoczynają się o godz. 11.00 powitaniem Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej u zbiegu ulic Kościuszki i Mickiewicza (w pobliżu kościoła NSPJ w Suwałkach). Program modlitewny przygotowujący nas do Liturgii rozpocznie się już o godz. 9.30. Około godz. 10.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa z rozważaniami. W tym czasie powoli będzie formowała się procesja liturgiczna do miejsca powitania Obrazu, która wyruszy około godz. 10.30 z konkatedry św. Aleksandra. Wszyscy kapłani są zaproszeni do koncelebry; ubierają się w szaty liturgiczne wewnątrz konkatedry św. Aleksandra.

3. Każda parafia została poproszona o wyodrębnienie dwuosobowej delegacji (mężczyzna i kobieta), która ze swoim duszpasterzem na zakończenie uroczystości odbierze symboliczną łódź żaglową. Wspomniana delegacja zostanie włączona do procesji liturgicznej powitania Obrazu. W związku z tym prosimy odpowiednio wcześniej skierować wybranych parafian w okolice konkatedry św. Aleksandra, aby ceremoniarzom ułatwić uformowanie grupy procesyjnej.

4. Parkingi. Ważną rzeczą będzie znalezienie dogodnego miejsca zaparkowania pojazdu. Jeśli chodzi o autokary, to Policja zabezpieczyła sporo miejsc przy ul. Kamedulskiej i Gałaja (bardzo blisko miejsca celebry), czyniąc na nich ruch jednokierunkowy. Ponadto do dyspozycji są większe przestrzenie przy par. Św. Ap. Piotra i Pawła, przy stadionie i przy cmentarzu. Samochody osobowe można parkować przy ul. Ks. Zawadzkiego (z tyłu za plebanią parafii NSPJ), przy Szkole Muzycznej (wjazd od ulicy Noniewicza). Można również parkować przy kościele bł. Anieli Salawy w Suwałkach (ul. Łanowa 13).

Wizyt:

DziśDziś191
TydzieńTydzień1092
OgółemOgółem845239