2016 biblijnaW sobotę, 8 października 2016 r. o godz. 10.00 w Sali Konferencyjnej Centrum Pastoralno-Administracyjnego w Ełku rozpocznie się IV edycja Szkoły Animatorów Biblijnych.

Jak podkreślają organizatorzy, celem tych spotkań jest pogłębienie duchowości biblijnej, poznanie zasad interpretacji Pisma Świętego, pomoc w wykorzystaniu tekstów biblijnych w duszpasterstwie oraz formacja biblijna.

 

Uczestnikami Szkoły Animatorów Biblijnych mogą być: katecheci, animatorzy ruchów i stowarzyszeń katolickich oraz każdy zainteresowany pogłębieniem duchowości biblijnej.

Zajęcia prowadzą diecezjalni bibliści:

  • ks. dr Jerzy Szorc
  • ks. dr Andrzej Jaśko
  • ks. dr Jacek Graszk
  • ks. dr Marek Bednarski

Spotkania mają charakter cykliczny i odbywają się raz w miesiącu, najczęściej w drugą sobotę, przez dwa lata. Jak zauważył jeden z prelegentów: znajomość Biblii jest potrzebna nie po to, aby wchodzić w dyskusję ze świadkami Jehowy, ale po to, aby wchodzić w dialog z Bogiem.

Koordynacją zajęć zajmuje się Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Ełckiej Kurii Diecezjalnej, gdzie można już dokonywać zgłoszeń: tel. 87 621-68-14 lub kom. 501-142-057.

Wizyt:

DziśDziś171
TydzieńTydzień1072
OgółemOgółem845219