2017 Rodzina zjednoczona na modlitwieWychodząc na przeciw potrzebom pogłębienia codziennej modlitwy osobistej i wspólnej w rodzinie katolickiej oddajemy jako pomoc publikację: Rodzina zjednoczona na modlitwie 2017. Przygotowane są w nim modlitewno-ewangelizacyjne spotkania w gronie rodziny.

W dowolnym dniu miesiąca i w dogodnym dla siebie czasie, rozpoczynając od stycznia, zachęcamy, aby wszyscy członkowie rodziny zgromadzili się na spotkaniu ewangelizacyjnym.

Stół można nakryć odświętnie białym obrusem. Na stole mogą znajdować się symbole naszej wiary: Krzyż, Pismo Święte, Katechizm Kościoła Katolickiego, świece, które zapalamy podczas spotkania modlitewno-ewangelizacyjnego, różaniec, książeczka do modlitwy. Każde spotkanie niech rozpoczyna się i kończy modlitwą.

Głównym celem tych spotkań jest uświadomienie i pogłębienie życia religijnego, ukazanie istoty Kościoła i wzięcie odpowiedzialności za Niego oraz pogłębienie relacji rodzinnych poprzez wspólną modlitwę i rozmowę na temat Kościoła. Wpisują się one również w realizację programu duszpasterskiego: Idźcie i głoście.

Wspólne gromadzenie się na modlitwie wszystkich domowników, a szczególnie rodziców z dziećmi, staje się symbolem jedności rodziny oraz jej więzi z Kościołem. Istotną pomocą będą również prowadzone w tym czasie audycje radiowe, omawiające poszczególne prawdy o Kościele.

Audycje będą nadawane najczęściej w trzecią niedzielę miesiąca ok. godz. 9:20 na falach Radia 5. Modlitewnik został podzielony na dziesięć rozdziałów, w których proponujemy podjęcie tematów o Kościele, z uwzględnieniem Pisma Świętego i nauczania Kościoła. Nie jest to konspekt, ale materiał do wykorzystania podczas spotkania z rodziną.

Jak podkreślał św. Jan Paweł II: „Święci nie są po to, by ich podziwiać, ale po to, by ich naśladować”, każdemu spotkaniu towarzyszy wybrany święty oraz modlitwa za jego wstawiennictwem.

Zachęcamy również do zrealizowania proponowanych zadań, które mają na celu pogłębienie więzi rodzinnych przy wspólnym dziele.

2020 rodzina zjednoczona na modlitwie 2019 rodzina zjednoczona na modlitwie 2018 rodzina zjednoczona na modlitwie 2017 rodzina zjednoczona na modlitwie 2016 rodzina zjednoczona na modlitwie

Wizyt:

DziśDziś184
TydzieńTydzień1085
OgółemOgółem845232