herb-bp-J-Mazura
w związku z zakończeniem pontyfikatu Ojca Świętego Benedykta XVI

Decyzja Ojca Świętego Benedykta XVI o zakończeniu pontyfikatu skłania nas do wyrażenia wielkiej wdzięczności dobremu Bogu za dar Jego ośmioletniej posługi na Stolicy Piotrowej, za Jego świadectwo żywej wiary i oddaną służbę Kościołowi powszechnemu. W sposób szczególny pragniemy podziękować Ojcu Świętemu za wyniesienie na ołtarze naszego wielkiego Rodaka błogosławionego Jana Pawła II, za Jego pielgrzymkę do naszej Ojczyzny „Trwajcie mocni w wierze!", za każdy gest życzliwości względem Polaków, jak również za słowo skierowane do wszystkich uczestników Uroczystości Milenijnych męczeńskiej śmierci św. Brunona, by – kierując się przykładem tego świętego misjonarza, który krzewił wśród wielu narodów wiarę w Chrystusa – umieli dbać o „dobre relacje między narodami".

Nasze wspólne dziękczynienie Bogu za dar pontyfikatu Ojca Świętego Benedykta XVI złożymy w czwartek 28 lutego. Tego dnia będę przewodniczył uroczystej Mszy św. o godz. 20.00 w katedrze ełckiej. Do udziału w tej dziękczynnej modlitwie, podczas której zabrzmi Te Deum laudamus, zapraszam Kapłanów miasta Ełku, Osoby Życia Konsekrowanego, alumnów WSD w Ełku oraz wiernych świeckich.

Księży Proboszczów proszę, aby wraz z wiernymi zgromadzili się tego dnia w godzinach wieczornych w swoich parafiach na uroczystej Eucharystii. Podczas tej Mszy św. niech nie zabraknie wdzięcznych wspomnień o minionym pontyfikacie Ojca Świętego oraz hymnu Te Deum laudamus wyśpiewanego za zakończenie liturgii. Ponadto zapraszam wszystkie wspólnoty parafialne do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji dobrego wyboru nowego papieża. Modlitwa ta niech nam towarzyszy każdego dnia aż do zakończenia konklawe, które wyłoni nowego następcę św. Piotra.

Wszystkim z serca błogosławię

+ Jerzy Mazur SVD
Biskup Ełcki

Wizyt:

DziśDziś183
TydzieńTydzień1084
OgółemOgółem845231