2020 Rodzina zjednoczona na modlitwieWychodząc naprzeciw potrzebom pogłębienia codziennej modlitwy osobistej i wspólnotowej w rodzinie katolickiej zostały przygotowane materiały: Rodzina zjednoczona na modlitwie 2020. Stanowią one pomoc do przeprowadzenia spotkania modlitewno-ewangelizacyjnego w gronie rodziny.

W dowolnym dniu miesiąca i w dogodnym dla siebie czasie, rozpoczynając od stycznia, zachęcamy, aby wszyscy członkowie rodziny zgromadzili się na spotkaniu ewangelizacyjnym. Stół można nakryć odświętnie białym obrusem. Na stole mogą znajdować się symbole naszej wiary: Krzyż, Pismo Święte, Katechizm Kościoła Katolickiego, świece, które zapalamy podczas spotkania modlitewno-ewangelizacyjnego, różaniec, książeczka do modlitwy. Każde spotkanie niech rozpoczyna się modlitwą

„Boże, nasz Ojcze, oświeć nasze serca światłem wiary i rozpal ogniem miłości, abyśmy w duchu i prawdzie z całym oddaniem wielbili Chrystusa, którego w Najświętszym Sakramencie czcimy jako naszego Boga i Pana. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen”.

Głównym celem tych spotkań jest uświadomienie i pogłębienie życia religijnego, refleksja nad Eucharystią, jej duchowych owocach oraz jej liturgicznym przebiegu. Spotkania te wpisują się również w realizację programu duszpasterskiego: Wielka tajemnica wiary.

Wspólne gromadzenie się na modlitwie wszystkich domowników, a szczególnie rodziców z dziećmi, staje się symbolem jedności rodziny oraz jej więzi z Kościołem. Istotną pomocą będą również prowadzone w tym czasie audycje radiowe.

Audycje będą nadawane najczęściej w ostatnią niedzielę miesiąca ok. godz. 9:20 na falach Radia 5. Modlitewnik został podzielony na dziesięć rozdziałów, w których proponujemy podjęcie tematów zgłębiających wiedzę o Eucharystii, wyjaśniających poszczególne części Mszy św. oraz jej symbole i gesty z uwzględnieniem Pisma Świętego i nauczania Kościoła. Nie jest to konspekt, ale materiał do wykorzystania podczas spotkania z rodziną.

Każdemu spotkaniu niech także towarzyszy wybrana modlitwa. Zachęcamy również, aby rodzice błogosławili swoje dzieci, a także wspólnie podejmowali się modlitwy w intencji powołania do życia małżeńskiego oraz powołania do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego.

Wizyt:

DziśDziś130
TydzieńTydzień283
OgółemOgółem897856