herb-bp-J-MazuraSiostry i Bracia, Umiłowani Diecezjanie!

Tegoroczny Adwent, czas modlitwy, czuwania i przygotowania się na spotkanie z Panem będziemy przeżywać w Roku Wiary. Rok ten przypomina nam, abyśmy na nowo odkryli radość bycia ludźmi wierzącymi, dostrzegając prawdę, wartość i piękno naszej wiary oraz entuzjazm w jej przekazywaniu. Słowa z Listu do Hebrajczyków „Trwajmy mocno w wyznawaniu wiary" (Hbr 4,14) mogą stać się dla nas wszystkich myślą przewodnią w przeżywaniu Roku Wiary. Słowa te jednocześnie wyrażają istotę hasła roku duszpasterskiego: „Być solą ziemi", który dzisiaj, w I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy.

W tym czasie łaski, będziemy podejmować wiele inicjatyw duszpasterskich, ale najważniejszym wydarzeniem tego czasu w naszej diecezji, będzie peregrynacja Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Jej Świętym Wizerunku Nawiedzenia. Rozpocznie się ona 21 września 2013 roku w Suwałkach, a zakończy się 7 czerwca 2014 roku w Ełku. Tą dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy także nasze duchowe przygotowanie do peregrynacji poprzez nowennę miesięcy.

Zachęcam wszystkich Wiernych, abyście w Roku Wiary żyli Słowem Bożym, a dokumenty Soboru Watykańskiego II i Katechizm Kościoła Katolickiego były poznawane i przyswajane oraz stały się drogowskazem na drogach codziennego życia dla każdego z Was. Niech one pomogą Wam w poznawaniu prawd wiary, pogłębianiu wiedzy na temat treści wiary i przyczynią się do głębszego zrozumienia, że wiara jest darem, którego fundamentem jest spotkanie ze Zmartwychwstałym Jezusem Chrystusem. Natomiast List apostolski Benedykta XVI Porta fidei, w którym papież zachęca nas, abyśmy ponownie przekroczyli Podwoje wiary, niech stanie się dla wszystkich codzienną lekturą.

Zapoznaj się z pełną treścią listu pasterskiego

Wizyt:

DziśDziś157
TydzieńTydzień310
OgółemOgółem897883